ברניטה

ברניטה ממליצה על רונית פרז

אני עוסקת ביוגה כבר 14 שנה. במהלך השנים עברתי מספר מורים ומספר שיטות.

רונית פרז מלמדת בשיטת איינגאר. הלימוד בשיטה זו הבהיר לי לראשונה, לעומק, שהיוגה אינה סט של תרגילים לכושר או לעיצוב הגוף.

הבנתי שהתנוחות שכלפי חוץ נראות מאד דומות, הן מאד שונות והשוני תלוי באופן הביצוע שלהן. הדינאמיקה מתקיימת בין השרירים, הגידים, הנשימה והרצון וכל אחד ממרכיבים אלו, חשוב שיעשה בצורה הנכונה ויהיה במקומו. אלו ורק אלו מרכיבים את האימון ביוגה. מה שחשוב הוא מה שעומד מאחורי הצורניות של התנוחה וכיצד  התנוחה מבוצעת!!!

למדתי להכיר טוב יותר את גופי. היציבה שלי השתפרה כמו גם יכולת התנועה שלי. כתוצאה מכך קיבלתי בטחון רב יותר והקשר שלי אל עצמי (גופי) ואל הסביבה השתפר מאד.

רונית מורה קפדנית ויסודית, שדואגת לכל תלמיד ותלמידה. מקפידה על ביצוע נכון ומדויק של התנוחות. נגשת לתלמידים ומסייעת בעזרת האביזרים השונים, להיכנס לתנוחה ולשהות בה באופן מיטבי לפי יכולתו כך שיפיק את התועלת וישתפר גם אם אינו איש מגומי!

האביזרים, שהם חלק ייחודי בשיטת איינגאר ,מאפשרים לתלמידים בכל גיל ובכל מצב להיכנס לתנוחות לפי יכולתם ועדיין לקבל את היתרונות שבתנוחות עצמם, גם אם הם קשות מאד לעיתים לביצוע!

רונית אישה נעימה, שאינה מוותרת לתלמידיה ומוציאה מהם את המיטב. עוזרת ומייעצת באופן אישי לתלמידיה ואף נותנת תרגילים בהתאמה לבעיות שמוצגות לה. במידת הצורך אף ניתן להגיע אליה לשיעור פרטי סביב בעיות מורכבות יותר עד שניתן להשתלב בקבוצה.